Wiadomości

Joe Biden wygrywa w Wisconsin i niewiele brakuje mu do zwycięstwa, ale…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygrana w stanach Wisconsin i Arizona sprawia, że Bidenowi do zwycięstwa brakuje wygranej w jednym z czterech stanów – Pensylwanii, Michigan, Karolinie Północnej lub Georgii.

W pierwszym z tych stanów do przeliczenia pozostało ok. 1 mln głosów, w tym z Filadelfii. Trump prowadzi o ok. 700 tys. W Michigan nie spłynęły jeszcze głosy z hrabstwa Wayne, gdzie położone jest Detroit. Po przeliczeniu 79. proc. oddanych głosów prowadzi Donald Trump z wynikiem 52 proc., Joe Biden ma 47 proc. – podaje Edison Research. Zarówno w Michigan (16 elektorów), jak i Pensylwanii (20 elektorów) do piątku przyjmowane będą wysłane drogą pocztową głosy, o ile będą miały stempel z datą wcześniejszą niż wtorkowa.

Liczenie głosów w Karolinie Północnej oraz Georgii wstrzymano w nocy z wtorku na środę czasu lokalnego. W pierwszym z tych stanów Trump ma przewagę ponad 75 tys. głosów. W drugim to nieco ponad 100 tys., ale nie zliczono wielu z Atlanty. Komisje mają wznowić prace w środę nad ranem (w godzinach popołudniowych czasu polskiego).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!