Wiadomości

Joe Biden chce zwiększyć kontrolę nad rynkiem broni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W telewizyjnym przemówieniu prezydent USA Joe Biden określił przemoc z użyciem broni w USA mianem epidemii i wezwał Kongres do wprowadzenia większej kontroli rynku broni w Stanach Zjednoczonych.

Biden mówił o swojej niedawnej wizycie w Uvalde w Teksasie, gdzie uzbrojony w karabin osiemnastolatek zastrzelił 19 dzieci i dwie nauczycielki. Biden stwierdził, że broń jest najczęstszą przyczyna śmierci dzieci w Stanach Zjednoczonych. – W ciągu ostatnich 20 lat od kul zginęło więcej dzieci w wieku szkolnym niż policjantów i żołnierzy na służbie – powiedział prezydent USA i zaproponował wprowadzenie zakazu sprzedaży broni szturmowej oraz magazynków o dużej pojemności.

– Jeśli nie możemy zakazać broni szturmowej to powinniśmy podnieść minimalny wiek jej zakupu z 18 do 21 lat – zaproponował. Jego zdaniem konieczne jest też rozszerzenie procedury sprawdzania przeszłości osób kupujących broń, ograniczenie dostępu do broni osobom mogącym zagrażać otoczeniu i pozbawienie producentów broni immunitetu w postępowaniach cywilnych. Wyraził nadzieję, że uda się przezwyciężyć impas polityczny i uchwalić zdroworozsądkowe przepisy dotyczące posiadania broni.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!