Wiadomości

Joanna S. osadzona w areszcie śledczym w Warszawie. Wielu przez nią straciło, Marian Banaś zarobił…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Regionalna w Białymstoku potwierdza, że zatrzymana na terenie Hiszpanii i wydana do Polski w ramach procedury Europejskiego Nakazu Aresztowania Joanna S. została osadzona w jednym z aresztów śledczych w Warszawie – czytamy w komunikacie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

“Prokuratura Regionalna w Białymstoku potwierdza, że zatrzymana na terenie Hiszpanii i wydana do Polski w ramach procedury Europejskiego Nakazu Aresztowania Joanna S. została osadzona w jednym z aresztów śledczych w Warszawie. Podejrzana zostanie niezwłocznie doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty m.in. oszustw na kwotę prawie 400 mln zł, prowadzenia działalności bankowej bez zezwolenia oraz tzw. prania brudnych pieniędzy w kwocie prawie 45 mln zł” – informuje Zastępca Prokuratora Regionalnego Paweł Sawoń.

“Jednocześnie mając na uwadze niektóre wcześniejsze publikacje medialne, prokuratura oświadcza, że zawarta w nich informacja, jakoby Marian Banaś miał status pokrzywdzonego w śledztwie przeciwko Joannie S. i jej synowi Mikaelowi S. jest nieprawdziwa” – dodano w komunikacie.

“Z ustaleń postępowania wynika, że Marian Banaś jest jedną z nielicznych osób, które u schyłku działania piramidy finansowej osiągnęły zysk w ramach kontaktów biznesowych z zarządzaną przez podejrzaną Joannę S. firmą Galleri New Form. Przedmiotem tego interesu była warta niemal 70 tys. złotych rzeźba, którą Marian Banaś sprzedał zarabiając w krótkim czasie ponad 10 tys. złotych.
Na podstawie aktualnych ustaleń śledztwa liczbę osób faktycznie pokrzywdzonych oszustwami podejrzanych prokuratura określa na ponad 1200. Wśród pokrzywdzonych nie ma Mariana Banasia” – wyjaśnił prok. Siwoń.

/gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!