Wiadomości

Joanna Mucha zrezygnowała z walki o przywództwo w PO i poprze Budkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Joanna Mucha zrezygnowała z ubiegania się o stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Posłanka poprze Borysa Budkę.

W środę na konferencji prasowej w Sejmie Joanna Mucha, była minister sportu i turystyki w rządzie Donalda Tuska, poinformowała, że rezygnuje z walki o fotel szefa PO i że swoje poparcie przekazuje na rzecz Borysa Budki.

– Dziś nie jest czas, by udowadniać sobie, jaki wynik mogłabym uzyskać. Dziś jest czas, żeby szybko zamknąć te wybory – powiedziała Mucha. Z kolei Budka stwierdził, że obecnie dla wszystkich w PO najważniejsza jest kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Niedawno lista kandydatów w wyborach na przewodniczącego Platformy wygląda następująco: Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Joanna Mucha, Tomasz Siemoniak, i Bartłomiej Sienkiewicz.

Obecnie kandydatów jest czterech. Zanim wycofała się Mucha, tak samo postąpił Arłukowicz, który decyzję o rezygnacji z kandydowania ogłosił w niedzielę.

Pierwsza tura wyborów w PO odbędzie się w sobotę, 25 stycznia. Druga, jeśli żaden z kandydatów nie uzyska większości ponad 80 proc. – 8 lutego. Kadencja przewodniczącego Platformy trwa cztery lata.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!