Wiadomości

Korwin-Mikke: Donald Tusk wyrósł z korwinizmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Janusz Korwin-Mikke opublikował wpis poświęcony Donaldowi Tuskowi. Jego zdaniem były premier prawie 40 lat temu głosił takie same poglądy. Dlaczego przestał?

Od powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki minęły już dwa tygodnie. Przypomnijmy, że były premier przejął obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Było to możliwe dzięki rezygnacji Borysa Budki z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczących Ewy Kopacz oraz Bartosza Arłukowicza.

Wpis poświęcony byłemu premierowi zamieścił Janusz Korwin-Mikke. Lider Konfederacji przekonuje, że niegdyś obaj mieli bliźniacze poglądy, ale później Tusk “wyrósł z korwinizmu”.

“Jest taka teza, że młodzi ludzie to masowo popierają Korwina, „a później z korwinizmu się wyrasta”. Przykłady tego są liczne – należy do nich p. Donald Tusk” – napisał lider Konfederacji na Twitterze. Polityk następnie dodaje, że 40 lat temu Tusk nie tyle „był korwinistą”, co po prostu miał takie same postulaty polityczne.

“Donald Tusk (jak większość liberałów…) szybko przekonał się, że głosząc „korwinizm”, dostaje się 5 proc. głosów – a obiecując rozdawnictwo cudzych pieniędzy, dostaje się 55 proc. I zaczął głosić hasła socjal-d***kratów. Bo ta (tfu!) rządząca w d***kracji Większość ni w ząb NIE ZROZUMIE, że rząd, by dać komuś 500, MUSI mu zabrać najpierw 600… Ewentualnie pożyczyć – i wtedy dzieci zapłacą 700. Procenty lecą…” – dodaje poseł.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!