Wiadomości

Jezuita z USA popiera grzech i rozpustę oraz profanowanie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jezuita James Martin– redaktor naczelny „America Magazine” i doradca watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji – zamieścił w ubiegłym tygodniu na swoim koncie na Twitterze sprofanowany wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, broniąc zarazem prawa sodomitów do używania tego symbolu, gdyż, jak tłumaczy, mają oni zbyt mało takich symboli. Jego zdaniem, tęczowe barwy dodano do Ikony Częstochowskiej z zachowaniem szacunku.

O. Martin, który uważa, że wymóg, aby osoby samotne żyły w czystości, nie jest wiążący dla homoseksualistów, naraził się na liczne głosy krytyki po tym, jak 19 stycznia br. na swym Twitterze umieścił przerobione zdjęcie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, przedstawiające Maryję i jej Syna z aureolami w kształcie kolorowych tęczy. Publicysta podpisał obraz, zaznaczając, że: „społeczność LGBT ma niewiele takich obrazów. Nic więc dziwnego, że dodali swój własny symbol, tęczę, z szacunkiem, do ukochanego wizerunku swojej matki”.

„Jakże bardzo właściwe jest to, że ona płacze, gdyż jej syn cierpi za każdym razem, kiedy prześladowana jest osoba LGBT” – napisał duchowny, który przez wielu oskarżony jest o głoszenie tzw. homoherezji.

Także najnowszy film „Wonderfully Made”, stworzony przez żydowskiego filmowca Yuvala Davida, homoseksualistę mającego „ślub” z innym mężczyzną, katolikiem Markiem McDermottem, znalazł uznanie w oczach o. Martina. Film traktuje o katolickich przedstawicielach mniejszości seksualnych, którzy czują się odrzuceni i wykluczeni z uczestniczenia w swojej religii, ze względu na ich seksualność i tożsamość płciową.

Reklamowany jako „pełnometrażowy film dokumentalny badający wyzwania i aspiracje katolików LGBTQ+”, zawiera wywiady z czołowymi zwolennikami katolików LGBTQ+, w tym z o. Martinem i ks. Massingale.

Więcej: