Wiadomości

Jezuita Krzysztof Mądel wcielił się w rolę zacietrzewionego niemieckiego szowinisty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krzysztof Mądel to postać ze wszech miar nieciekawa i wręcz uosobienie upadku zakonu Jezuitów. Wiadomo było od dawna, że do zasad wiary ma podejście raczej niechętne, Polakami wręcz gardzi, dotąd jednak nie dał się poznać jako zacietrzewiony niemiecki szowinista… Według niego Polacy powinni w meczu Niemiec z Japonią kibicować tym pierwszym, a ci którzy kibicowali Japończykom to „nacjonaliści i nieudacznicy”.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu grupy E Japończycy pokonali Niemców 2:1, strzelając dwie bramki pod koniec spotkania. Prowadzenie w 33. minucie objęli Niemcy za sprawą karnego, którego wykorzystał Ilkay Gundogan. Reprezentanci kraju kwitnącej wiśni wykorzystali swoją szansę w 75. minucie meczu, kiedy Ritsu Doan po drużynowej akcji wyrównał wynik spotkania. Zwycięski wynik ustanowił w 83. minucie Takuma Asano.

Wielu fanów piłkarskich rozgrywek kibicowało reprezentacji Japonii – także w Polsce, co wprawiło w furię jezuitę Krzysztofa Mądela. “Przeciwko Niemcom są tylko nacjonaliści i nieudacznicy, zwykli Polacy utożsamiają się z Niemcami, nie z Japonią, bo wielu pracuje, lub pracowało w Niemczech, a inni ubijają z nimi doskonałe interesy, bo to nasz główny partner handlowy wymianę z Japonią mamy niewielką” — wściekał się na Twitterze Krzysztof Mądel.

Na wpisie kontrowersyjnego duchownego internauci nie pozostawili suchej nitki…