Wiadomości

Jezuici i salezjanie podjęli współpracę z ruchem New Age

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę 22 października u jezuitów i salezjanów mają odbyć się zajęcia organizowane przez dwóch guru New Age.

W sobotę w Hiszpanii dwa ośrodki – jeden prowadzony przez jezuitów, drugi przez salezjanów – oferują wiernym zajęcia prowadzone przez guru New Age. Chodzi o Centrum Duchowości Loyoli Towarzystwa Jezusowego w Azpeitii oraz Rezydencję Salezjańską Martí Codolar w Barcelonie.

Portal Infocatolica.com zwraca uwagę, że to tylko dwa z wielu przykładów sytuacji, w których przestrzeń katolicka wykorzystywana jest przez sekty, grupy ezoteryczne oraz ruch New Age. Działania te prowadzone są w ramach pseudoterapii, które te grupy mają oferować. Obaj “uzdrowiciele”, którzy dziś mają gościć u salezjanów i jezuitów, prowadzili wcześniej zajęcia w innych domach zakonnych, z którymi dziś podejmują stałą współpracę.

Do Centrum Duchowości Loyoli zaproszony został Eduardo Liébana, który sam siebie przedstawia jako “profesjonalnego uzdrowiciela szkoły brytyjskiej”. W piątek 21 października z jego udziałem odbyła się bezpłatna i otwarta konferencja pt. “Jezus uzdrowicielem. Moje ulubione cuda”. Dziś rozpoczynają się rekolekcje. Tym razem płatne.

Wśród swoich idei Liébana wymienia: “aktywację energii, przebudzenie ego do wewnętrznej esencji, uzdrawiającą energię, uniwersalną świadomość, aktywację 900 parametrów”. Dodatkowo guru na swojej stronie internetowej przedstawia technikę “uzdrawiania na odległość”.

Z kolei salezjańska rezydencja Martí Codolar oferuje “warsztaty doświadczalne” zatytułowane “Demistyfikacja śmierci”. Zajecia prowadzi guru Bernard Rouch, który przedstawia się jako “nauczyciel opieki egipsko-esseńskiej od 30 lat”. Jak sam podkreśla, jego warsztaty łączą w sobie “elementy hinduizmu, buddyzmu, chrześcijaństwa, starożytnego Egiptu i esseńczyków, a także kultury Azteków i Majów”.

Rouch w ten sposób od 1993 roku prowadzi “Esseńskie Terapie Egipskie”. Podczas zajęć mówi m.in. o “ciałach subtelnych, wibracji, wszechmocnej energii, otwieraniu portali, pamiętaniu o boskiej esencji, uzdrawianiu energetycznych, a także o ciele eterycznym”

Dowiedz się czym jest new age:

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!