Wiadomości

Jest decyzja ws. aresztu dla Litwina, który próbował porwać dziecko w Łodzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny, któremu postawiono zarzut usiłowania pozbawienia wolności 6-letniej dziewczynki – powiedział portalowi tvp.info rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Dziś w Sądzie Rejonowym w Łodzi odbyło się posiedzenie aresztowe w sprawie. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Aresztowany ma 65-lat i pochodzi z Litwy. Jak dodał prok. Kopania, podczas przesłuchania wypowiadał się nielogicznie. – Sąd podjął decyzję o areszcie, uznając, że mężczyzna może chcieć się ukryć – powiedział prokurator.

Litwin został w piątek przesłuchany przez prokuraturę, w sobotę przez sąd.

Mężczyzna na dworcu autobusowym w centrum Łodzi próbował uprowadzić 6-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało na chwilę samo na ławce, gdy matka odeszła, by sprawdzić rozkład jazdy. Wówczas napastnik złapał dziecko za rękę i próbował je uprowadzić. Krzyk dziecka usłyszała matka i zaczęła biec za porywaczem. Dziecku udało się wyrwać. Wówczas mężczyzna odszedł.

Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu dworca autobusowego Łódź Fabryczna. Dzięki nagraniom policji udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Zatrzymano go w piątek, trzy tygodnie po próbie porwania.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!