Wiadomości

Jest decyzja brytyjskiego sądu ws. ekstradycji męża Grażyny Kuliszewskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjski sąd zdecydował o ekstradycji do Polski Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej. Ciało kobiety przed rokiem wyłowiono z rzeki Uszwicy w Małopolsce. Grażyna Kuliszewska zaginęła 4 stycznia 2019 roku. Miała wylecieć do Londynu z lotniska w podkrakowskich Balicach. Do Balic nie dotarła. W jej poszukiwania było zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów. To jeden z nich odnalazł ciało kobiety w rzece, niedaleko od miejsca gdzie mieszkała jej rodzina – informuje RMF.

Brytyjski sąd zdecydował o ekstradycji do Polski męża Grażyny Kuliszewskiej. Czesław K. ma prawo jeszcze odwoływać się od tej decyzji do sądu najwyższego. Jeśli to zrobi, to sprawa przedłuży się.

Czesław K. przebywa w areszcie. Został zatrzymany 22 lipca w Londynie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Nakaz wydał Sąd Okręgowy w Tarnowie na wniosek Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Ta z uwagi na dobro sprawy nie ujawnia, jakie zarzuty były podstawą do przygotowania Europejskiego Nakazu Aresztowania. Według nieoficjalnych doniesień, był to zarzut zabójstwa żony.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!