Wiadomości

Jest akt oskarżenia w sprawie kasjerki i jej męża, którzy okradli CBA na grube miliony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak ustaliła „Rzeczpospolita” była kasjerka Katarzyna G. oraz jej mąż Dariusz G. odpowiedzą za przywłaszczenie pieniędzy należących do Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).

Przypomnijmy – pod koniec stycznia funkcjonariusze aresztowali Katarzynę G., która pracowała jako kasjerka w CBA i jej męża Dariusza G. Oskarżono ich o przywłaszczenie znacznych środków. Początkowo media pisały o kwocie 5,5 mln zł, jednak ostatecznie ustalono, że para wyprowadziła z CBA ponad 9,2 mln zł.

Katarzyna G. miała pieniądze przekazywać mężowi hazardziście. Jak podają media, Dariusz G. miesiącami grał kradzionymi pieniędzmi, obstawiając zakłady sportowe i nie wiedziały o tym żadne organy finansowe. Jak dowiedziała się „Rz”, Dariusz G regularnie obstawiał kwoty sięgające od kilkunastu do 20 tys. zł.

Jak ustaliła „Rz” akt oskarżenia w tej sprawie dotyczy dwojga osób, którym zarzucono popełnienie przestępstw polegających na przywłaszczeniu mienia znacznej wartości oraz tzw. „praniu” pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!