Wiadomości

Jest akt oskarżenia w sprawie afery melioracyjnej, głównym oskarżonym – były sekretarz generalny PO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Krajowa skieruje w środę do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia w sprawie afery melioracyjnej. Głównym oskarżonym jest poseł Platformy Obywatelskiej, były sekretarz generalny tej partii Stanisław Gawłowski, któremu zarzucono dokonanie przestępstw m.in. o charakterze korupcyjnym. – Akt oskarżenia wpłynie najprawdopodobniej po południu – powiedziała portalowi tvp.info rzeczniczka PK Ewa Bialik. Politykowi grozi nawet 15 lat.

Akt oskarżenia w sprawie afery melioracyjnej obejmuje łącznie 32 osoby. Sprawa dotyczy ustawiania przetargów w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych na kwotę 600 mln złotych.

Głównym oskarżonym jest Stanisław Gawłowski. Prokuratura przedstawiła mu siedem zarzutów, w tym cztery korupcyjne. Zdaniem śledczych polityk Platformy przyjął łapówki o wartości ponad 700 tys. zł. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Jedną z łapówek, które zdaniem śledczych przyjął Gawłowski, mógł być apartament w Chorwacji. Według prokuratury, polityk przyjął nieruchomość od kołobrzeskiego biznesmena Bogdana K. w zamian za pomoc w ustawieniu przetargów w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Sprawa obejmuje także oskarżenie małżonki polityka oraz teściów jego pasierba, którzy mieli uwiarygodnić transakcję i zakup nieruchomości.

Pozostali oskarżeni to były dyrektor Zarządu Melioracji Tomasz P., zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy, którym poseł Gawłowski miał pomóc wygrywać przetargi a także urzędnicy Zarządu Melioracji – informuje Radio Szczecin.

Jak informuje rozgłośnia, akt oskarżania liczy 1116 stron, a materiał dowodowy obejmuje 400 tomów akt.

Kolejne akty oskarżenia w sprawie afery melioracyjnej trafią do sądu jeszcze – jak twierdzi radio – w tym roku. „Obejmą one kolejne 42 osoby, które usłyszały już zarzuty”– czytamy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!