Wiadomości

Jest akt oskarżenia przeciwko wokalistce Beacie K.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko piosenkarce Beacie P. (znanej jako Beata K.) – dowiedział się portal tvp.info. Chodzi o prowadzenie samochodu po pijanemu. Grozi jej do dwóch lat więzienia.

Na początku września na warszawskim Mokotowie policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę prowadzącą samochód. Jechała al. Niepodległości od Piaseczna w kierunku Mokotowa.

Okazało się, że to wokalistka zespołu Bajm Beata K.; miała jechać od krawężnika do krawężnika „zygzakiem”. Zauważył to jeden z kierowców; powiadomił policję i zablokował K. jazdę na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Batorego.

61-latka została przebadana alkomatem. Jak poinformowała policja, badanie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie. Kobiecie zostało zabrane prawo jazdy.

Beata K. usłyszała zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. W środę Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko K., co potwierdza nam rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

– Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów w Warszawie 20 października 2021 r. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Beacie P. – mówi Skrzyniarz.

Wokalistka została oskarżona o to, że 1 września w Warszawie przy skrzyżowaniu Al. Niepodległości i ul. Batorego kierowała w stanie nietrzeźwości (0,93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) samochodem marki BMW.

Jak informuje prokurator Skrzyniarz, podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz odmówiła składania wyjaśnień w sprawie.

Czyn, o który została oskarżona K., zagrożony jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Wobec sprawcy czynu obligatoryjne jest również orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na czas nie krótszy niż 3 lata.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!