Wiadomości

Jest akt oskarżenia przeciwko prowokatorce z Kościoła św. Anny!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Akt oskarżenia dotyczy popełnienienia przestępstwa z art. 195. § 1. Kodeksu karnego. Artykuł mówi o „złośliwym przeszkadzaniu wykonywaniu aktu religijnego”.

W kwietniu ubiegłego roku w Kościele św. Anny w Warszawie doszło do prowokacji. Przypomnijmy, że podczas odczytywania listu biskupów dotyczącego aborcji, ze świątyni zaczęło ostentacyjnie wychodzić kilka kobiet.

Jedna z osób, która zakłóciła przebieg Mszy, to Jolanta Anna Zawadzka, aktywistka LGBT, która w 2014 r. ubiegała się o mandat do Parlamentu Europejskiego z list partii Zieloni. Kobieta stała się jednym z głównych bohaterów materiału opublikowanego przez ZDF. Niemiecka stacja uchwyciła ją krzyczącą podczas odczytywania listu Konferencji Episkopatu Polski ws. aborcji.

Wcześniej rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński, pytany przez dziennikarkę “Gazety Polskiej Codziennie” Sabinę Treffler, poinformował na Twitterze, że ZDF zwracała się o pozwolenie na nagrywanie podczas Mszy. Jak dodał, o zgodę na wejście do kościoła św. Anny nie prosiła “żadna polska ekipa”.

W związku z prowokacją, poseł PiS, Stanisław Pięta, złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Z dokumentu, który dziś opublikowano na Twitterze wynika, że Zawadzką oskarżono o popełnienie przestępstwa z art. 195 1 kk.

Ze swej strony pozostaje nam wyrazić nadzieję, że spotka ją zasłużona kara…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!