Wiadomości

Jerzy Borowczak nie zatrudni Lecha Wałęsy w biurze poselskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lech Wałęsa skarży się ostatnio na problemy finansowe. Były prezydent twierdzi, że z powodu covidowej sytuacji nie może już dorabiać na zagranicznych odczytach czy wykładach. „Super Express” zapytał posła PO Jerzego Borowczaka, czy ten nie pomógłby mu w potrzebie…

„Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA, w inne miejsca, i to mi wszystko padło niestety… I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy” – skarżył się niedawno były prezydent, dodając, że „musi zarobić na utrzymanie siebie i żony”.

„Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież” – stwierdził Wałęsa.

Kilka tygodni temu były polityk zamieścił w sieci ogłoszenie o tym, że szuka pracy.

„Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990-1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy” – można było przeczytać w ogłoszeniu.

– Lech jest moim przyjacielem, ale niech się nie wygłupia, bo głodny i goły nie chodzi i nie będzie chodził . To jest cały Wałęsa, wrzucił kamyczek do ogródka i patrzy po internecie, jak kto zareaguje na jego sprawę. Czy ja go zatrudnię w biurze poselskim? Nie mamy pieniędzy. Ja jako poseł dostaję 5,4 tys. zł na czysto i też mam żonę, mieszkanie, muszę utrzymać to wszystko – powiedział poseł PO Jerzy Borowczak „Super Expressowi”, zapytany o problemy przyjaciela.

– Wałęsa ma pieniądze. Trzy lata temu byłem z nim w Korei, gdzie miał wykład, odczyt i naprawdę witali go bardzo godnie, limuzyny przyjechały po niego, zawiozły na uniwersytety, witali go i zajmowali się nim jak głową państwa. Lech Wałęsa ma 6 tys. zł emerytury, zarabiał na wykładach, cóż to jest cały Wałęsa, choć pewnie nie ma tyle kasy, ile miał, ale i tak ma dużo – dodał Borowczak.

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!