Wiadomości

Jednostki argentyńskiej armii zostały zobowiązane do przyjęcia w swe szeregi transseksualistów, transwestytów i osób transpłciowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Argentyński sektor publiczny zobowiązany został do tego, by co najmniej jeden procent zatrudnionych stanowili transwestyci, transseksualiści oraz osoby transpłciowe. Dotyczy to także… armii.

„Biorąc pod uwagę, że korzystanie z praw transwestytów, transseksualistów i osób transpłciowych jest utrudnione przez systematyczny wzorzec nierówności, który szczególnie dotyka tę grupę, łańcuch wykluczeń i dyskryminacji, których doświadczają w dzieciństwie, wpływa bezpośrednio na ich możliwości, aby w pełni korzystać z przysługujących im praw człowieka, dlatego konieczne jest promowanie środków mających na celu zmniejszenie nierówności, jakie ta sytuacja powoduje, aż do ich całkowitego wyeliminowania w przyszłości” – czytamy w tym kuriozalnym dokumencie.

„W ramach pozytywnych działań, których wymagają nakreślone postępy regulacyjne, konieczne jest promowanie środka gwarantującego włączenie transwestytów, transseksualistów i osób transpłciowych do krajowego sektora publicznego na rynku pracy” – czytamy dalej.

„W celu zagwarantowania przestrzegania kontyngentu przewidzianego w poprzednim ustępie, rezerwacje miejsc pracy muszą być sporządzone wyłącznie dla transwestytów, osób transseksualnych lub transpłciowych. Wolne miejsca pracy, które pojawiają się na stanowiskach odpowiadających osobom, które zostały przyjęte na mocy niniejszego dekretu, muszą być również zarezerwowane do pełnego obsadzenia przez transwestytów, transseksualistów i osoby transpłciowe” – stwierdzono w konkluzji.

Dotyczy to także sił zbrojnych. W ślad za tym dowódcom jednostek polecono, by za pośrednictwem Ministerstwa Obrony poinformowali, „czy jednostka ma personel transseksualny, transpłciowy lub transwestyczny służący obecnie na podstawie wszelkich obowiązujących aktualnie umów”.

Argentyńska Agencja Informacyjna, powołując się na źródło z Ministerstwa Obrony, zwróciła uwagę, że chociaż sprawa była już omawiana, to „po raz pierwszy nadeszła konkretna wiadomość”. Źródło wojskowe dodało, że „90% personelu jest temu przeciwne, ale będą musieli zastosować się do dekretu”.

Źródła:
https://www.boletinoficial.gob.ar/detalleAviso/primera/234520/20200904

https://www.guioteca.com/argentina/gobierno-argentino-ordeno-que-ingresen-travestis-transexuales-y-transgenero-en-el-ejercito/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!