Wiadomości

Jeden z najbogatszych Polaków został aresztowany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aresztowano biznesmena z listy 100 najbogatszych Polaków. Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, jest on oskarżony o oszustwa na 80 milionów złotych.

 

Prócz Romualda Ś., zatrzymani zostali także trzej inni członkowie kierownictwa Polskiego Centrum Zdrowia. Biznesmenowi postawiono m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, ogłoszenie upadłości ze szkodą dla wierzycieli i oszustwo na kwotę 80 mln zł.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja i wrocławski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Pokrzywdzonych może być m.in. 600 osób, które są posiadaczami obligacji notowanego na NewConnect Polskiego Centrum Zdrowia.

 

Polskie Centrum Zdrowia było częścią Polski Holding Medyczny PCZ. Składało się na niego 10 podmiotów prowadzących 17 przedsiębiorstw leczniczych, cztery szpitale, cztery sanatoria, sześć przychodni, pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne, trzy apteki i hurtownię medyczną. Holding od 2015 r. jest w stanie upadłości, co miało nastąpić z pokrzywdzeniem wierzycieli.

 

Romuald Ś. przed rokiem został umieszczony na 84 miejscu prestiżowej listy najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”.

 

/gazeta wrocławska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!