Wiadomości

Jeden z najbogatszych Kanadyjczyków oskarżony o gwałty, w tym na 14-latkach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Peter Nygard – jeden z najbogatszych Kanadyjczyków, właściciel sieci sklepów z odzieżą – został oskarżony przez grupę dziesięciu kobiet o gwałty. Kobiety miały być wykorzystywane przez Nygarda w latach 2008-15 w jego posiadłości na Bahamach. Trzy z nich miały wówczas 14 lat, kolejne trzy – piętnaście – poinformowało RMF.

Oskarżające Petera Nygarda kobiety mają obecnie od 18 do 36 lat. Nie domagają się procesu karnego, ale wysokich odszkodowań. Poza gwałtami i stosowaniem przemocy skarżące zarzucają Nygardowi także podawanie im alkoholu i napojów zawierających środki usypiające. po gwałtach milioner miał im wręczać koperty z tysiącami dolarów.

Kanadyjskie media cytują fragment wniesionego w Nowym Jorku pozwu, w którym prawnicy skarżących napisali, że Nygard „rekrutował i wabił młode kobiety oraz dzieci, na których łatwo było wywierać wrażenie, często niezamożne, perspektywą pieniędzy i fałszywymi obietnicami kariery modelki”.

Pracownicy milionera mieli – jak informowały kanadyjskie media – wyszukiwać dziewczynki i młode kobiety na cotygodniowe przyjęcia, opłacane przez Nygard Companies, a kiedy zaproszone się na nich pojawiały, informacja o nich oraz ich zdjęcia trafiały do Nygarda, który wybierał w ten sposób swoje przyszłe ofiary. Ta „baza danych” miała zawierać opisy 7500 kobiet.

/rmf24.pl, fot. twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!