Wiadomości

Jażdżewski z Lisem pokłócili się o to, jaka ma być PO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Redaktor naczelny „Liberté!” Leszek Jażdżewski na Twitterze zdecydował się postawić swoiste ultimatum Platformie Obywatelskiej. Deklaruje, że jeśli PO nie skręci światopoglądowo jednoznacznie w lewo, to na nią nie zagłosuje. Z Jażdżewskim w polemikę wdał się redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis, co ostatecznie doprowadziło do spięcia obu panów.

– Jeśli w deklaracji PO zabraknie jednoznacznie liberalnych sygnałów – rozdział Kk od państwa, związki partnerskie, pro-choice – czyli europejski standard w 2020 r. – straci nie tylko mój głos, ale wszystkich, którzy nie uważają spraw godności i tożsamości za „zastępcze” — napisał na Twiterze Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny „Liberté!”.

– Strata Twojego głosu będzie katastrofą, po której partii pozostanie samorozwiązanie. Razem czeka — kpił z powyższej deklaracji Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweeka”.

– Partia bez tożsamości. Mniejsze zło nie wygra z PiS, sorry Platformo. Tomasz Siemoniak: „Nie jesteśmy partią światopoglądową, więc takie kwestie jak aborcja, się w tej deklaracji nie znajdą” — napisał w innym wpisie Jażdżewski. Także pod nim odezwał się Tomasz Lis.

– Partia centrum da sobie radę bez zwolenników legalnej aborcji. Bez umiarkowanych wyborców nie — stwierdził Lis.

– Tomku, hasło: wybory wygrywa się w centrum nie obowiązuje już od dawna – chyba, że uznajesz PiS za partię centrową? — odpowiedział Jażdżewski.

– Jak pokazała Ameryka wciąż obowiązuje. W Polsce też. Opozycja wygra, jak nie będzie słuchać takich jak Ty i bez sensu iść w lewo zostawiając centrum. Głosuj na Lewicę i pozwól innym głosować na kogo chcą — ripostował Lis.

– „Wybory wygrywa się w centrum” – argument publicystycznej kotwicy PO. Czyli wg Was PiS to partia centrowa? — napisał w innym wpisie Jażdżewski.

– To jest argument Timothy Gartona Asha, z którym wczoraj rozmawiałem i który uznaje to za lekcję dla polskiej opozycji. Oczywiście nie ma on Twojej przenikliwości i na pewno się myli. I pewnie jest konserwatywną kotwicą PO — zareagował na powyższy wpis redaktor naczelny „Newsweeka”.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!