Polska Wiadomości

Jaworzno zatrudnia kierowców autobusów nie znających polskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie zatrudnia kierowców- obcokrajowców, nieznających języka polskiego.

Jaworzno zatrudnia kierowców autobusów nie znających polskiego. Portal miejski Jaworzna jaw.pl ujawnił, że w autobusie linii A, który jechał w stronę Katowic doszło do awarii. Pasażerowie nie mogli otrzymać informacji o ich podróży, ponieważ kierowca nie znał języka polskiego. “Kierowca nie mówi w języku polskim, więc pasażerowie stoją przed autobusem i nie mają żadnej informacji, co dalej robić. Nie wiedzą czy przyjedzie zastępczy autobus i co jest powodem awarii” – czytamy.

Przedsiębiorstwo Komunikacji w Jaworznie opublikowało komunikat, który potwierdził doniesienia portalu, jednak oczywiście

“Dzisiaj, 18 grudnia ze względu na zablokowanie autostrady A4 po wypadku, poranne kursy linii A realizowane był w sposób minimalizujący utrudnienia dla pasażerów, trasą objazdową przez Mysłowice. Niestety oprócz utrudnień związanych z wydłużoną trasą przejazdu, o godz. 8:38 jeden z autobusów uległ losowej, niemożliwej do wcześniejszego przewidzenia awarii układu chłodzenia. Autobus posiadał wszystkie wymagane prawem badania i przeglądy.

Pojazdem kierował pracownik posługujący się językiem angielskim, który udzielił podróżnym stosownych informacji. Osoby nie znające języka angielskiego dowiedziały się o planowanym podstawieniu pojazdu rezerwowego od współpodróżnych. Do usunięcia skutków awarii uruchomione zostały aż dwa pojazdy zastępcze, tak aby jak najmniejsza liczba podróżnych odczuła utrudnienia. Jeden autobus rezerwowy zabrał pasażerów z zepsutego pojazdu, a drugi uruchomiony został do obsługi kolejnych kursów zgodnie z rozkładem jazdy.

Ze względu na ogólny brak kierowców w systemie transportowym, w całej aglomeracji górnośląsko-zagłębiowskiej usługi kierowania autobusami świadczy już kilkuset obcokrajowców i nasza Spółka nie jest w tej dziedzinie wyjątkiem. Ubolewamy, że w przestrzeni publicznej pojawia się wiele nieuzasadnionego hejtu, nietolerancji, a nawet komentarzy rasistowskich. Apelujemy, aby media udostępniające tego typu informacje prowadziły stosowną moderację.

Twarde dane dotyczące liczby zdarzeń na drogach z udziałem naszych autobusów jasno wskazują, że pracownicy obcojęzyczni nie wyprzedzają w statystykach Polaków. Pomimo bariery językowej goście naszego miasta realizują poprawnie swoje obowiązki i należy im się odpowiedni szacunek. Incydentalne przypadki pomylenia trasy przejazdu niejednokrotnie zdarzały się także rodowitym mieszkańcom Jaworzna zatrudnionym na stanowisku kierowcy” – czytamy.

NASZ KOMENTARZ: Władze wypędziły młodych Polaków za granicę, by teraz zatrudniać z powodu “braku rąk do pracy” obcokrajowców, w tym nawet tych, którzy nie znają ani słowa po polsku. Oto prawdziwa skala sukcesu gospodarczego i społecznego tzw. III RP!

Polecamy również: Sędziowie krytykują nowego Ministra Sprawiedliwości. “Gorzej niż za PRL”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!