Wiadomości

Jarosław Narkiewicz i Rita Tamašunienė kandydatami na ministrów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek AWPL-ZChR oficjalnie przedstawiła kandydatów na dwóch ministrów w odnawianym składzie rządu – informuje portal l24.lt.

6 sierpnia odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin, podczas którego omówiono aktualia polityczne i kwestie związane z formowaniem rządu.

Jak poinformowało w komunikacie Biuro Prasowe AWPL-ZChR, podczas posiedzenia uwzględniono uwagi prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy i życzenie, by było więcej kandydatów na stanowiska ministrów i wzięto pod uwagę aspekt równości płci. Podczas konsultacji z prezydentem i premierem przedstawiono więcej kandydatów i to zostało pozytywnie przyjęte przez głowę państwa.

„Dzisiaj na posiedzeniu podjęto decyzję o oficjalnym przedstawieniu posła Jarosława Narkiewicza jako kandydata na stanowisko ministra łączności, a posłankę Ritę Tamašunienė – na stanowisko ministra spraw wewnętrznych” – poinformowało w komunikacie Biuro Prasowe AWPL-ZChR.

Skład rządu jest odnawiany ze względu na podpisanie przed kilkoma tygodniami nowej umowy koalicyjnej, którą zawarły cztery partie: Związek Chłopów i Zielonych, AWPL-ZChR, „Porządek i Sprawiedliwość” oraz Socjaldemokratyczna Partia Pracy. Według umowy koalicyjnej, teki ministra łączności i spraw wewnętrznych przypadły AWPL-ZChR, a stanowisko ministra rolnictwa – Socjaldemokratycznej Partii Pracy.

/l24.lt/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!