Wiadomości

Jarosław Kaczyński: podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trwa konwencja PiS poświęcona prezentacji Nowego Polskiego Ładu. Programu, który ma być odpowiedzią na kryzys wywołany pandemią koronawirusa, ale także początkiem politycznej ofensywy koalicji rządzącej.

– Polski Ład to program, który został sformułowany niedawno, a dzisiaj po wielu przygodach ma zostać przedstawiamy Polakom. Ktoś zapyta, dlaczego dzisiaj, dlaczego teraz? – przemawiał na początku konwencji prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Bo wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia. Nie jesteśmy tego pewni i musimy sobie zdawać sprawę, że bez dogaszania pandemii (…) to wtedy wszystkie plany nie będą miały sensu – tłumaczył dalej polityk.

– Ale wierzymy w siłę polskiego państwa, w jego sprawczość, wierzymy w rozsądek Polaków i dlatego przedstawiamy Nowy Polski Ład – mówił dalej Kaczyński.

– Z jednej strony likwidujemy szkodliwy, niesprawiedliwy system podatkowy, a z drugiej strony podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. Czyli 65 proc. emerytur, a także najniższa płaca będzie bez podatku – powiedział prezes PiS.

= To naprawdę jest szansa, by polskie aspiracje zostały załatwione w ciągu tego 10-lecia. Nie możemy tego zmarnować. My zawsze prowadziliśmy naszą politykę w oparciu o polskie wartości. Polska oparta o tradycję, o solidarność, Polska sprawiedliwa, równych szans – to był nasz cel i to jest polski cel. To jest głęboko osadzone w naszym myśleniu, stąd ta nazwa Polski Ład – powiedział Jarosław Kaczyński.

– Powstanie ustawa zapewniająca status artysty zawodowego artystom w trudnej sytuacji; chcemy rozbudowywać polskie muzea; obudujemy Pałac Saski – poinformował szef partii rządzącej.

– W szkołach średnich wprowadzimy naukę historii dwoma nurtami tzn., historię powszechną i historię Polski. Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone 2-3, może więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Będzie to ogromna zmiana – powiedział Kczyński.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!