Wiadomości

Jarosław Kaczyński: Od nowego roku będzie 800 Plus

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chcemy iść dalej drogą szybkiego rozwoju, doganiania tych najbogatszych państw Unii Europejskiej w budowaniu dobrobytu. Chcemy iść także drogą wzmacniania bezpieczeństwa Polski poprzez jej siłę militarną, ale też jej pozycję i status polityczny – powiedział podczas konwencji programowej PiS prezes Jarosław Kaczyński.

Poinformował też, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł. Kolejną obietnicą, którą zapowiedział, będą bezpłatne leki dla osób powyżej 65. roku życia i dla dzieci i nastolatków do 18. roku życia. Zapowiedział też zniesienie opłat na państwowych autostradach.

Na zakończenie dwudniowej konwencji programowej PiS Kaczyński podkreślał, że dyskutowano tutaj o przeszłości i osiągnięciach, które porównywano do tego, co robiły poprzednie rządy. Ocenił, że „to wypada naprawdę imponująco”. – Gdyby wprowadzić pewne korekty, to jednak mimo wszystko naprawdę ogromna, imponująca zmiana. Dowód na to, że Polską można rządzić dobrze – powiedział.

Zwrócił uwagę, że „zebraliśmy się tutaj dla przyszłości i dla konkretów”. – Główne pytanie, które musieliśmy sobie postawić do całej tej dyskusji, to jaką drogą idziemy dalej, czy to ta droga, którą wybraliśmy, czy też potrzebna jest inna droga. I tu z jednej strony odpowiedź jest prosta, my chcemy iść tą samą drogą szybkiego rozwoju, doganiania UE, tych najbogatszych państw, budowania dobrobytu na poziomie tego, który został osiągnięty w tych zamożnych państwach – wskazał.

– Chcemy iść drogą wzmacniania bezpieczeństwa Polski poprzez jej siłę militarną, ale też jej pozycję i jej status polityczny. Musimy uzyskać to, co często w Europie było nazywane statusem poważnego podmiotowego państwa, z którym się trzeba liczyć – dodał.

– Musimy stworzyć podstawy do wielkiego inwestowania. Stąd propozycja, żeby cała Polska była wielką strefą ekonomiczną dla inwestycji zagranicznych – dodał. Zaznaczył, że „wielkim zasobem jest edukacja”. – Chodzi o to, aby odtworzyć w Polsce kształcenie zawodowe na różnych poziomach. Tu będziemy mieli wielkie potrzeby – mówił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!