Świat Wiadomości

Japoński miliarder prowadzi rekrutację do lotów w kosmos

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal polsatnews.pl Yusaku Maezawa organizuje nietypową rekrutację. Miliarder poszukuje ośmiu chętnych, którzy razem z nim polecą w kosmos. Misja planowana jest na 2023 rok. Będzie to pierwszy cywilny lot w przestrzeń kosmiczną w historii. Załoga poleci w stronę Księżyca i okrąży go. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

Japoński miliarder Yusaku Marezawa zaprasza do udziału w rekrutacji wszystkich chętnych, którzy chcą wybrać się w podróż kosmiczną. – Chcę, aby przyłączyli się ludzie z różnych środowisk – mówi w wideo promującym misję. Pierwszy cywilny lot w kosmos nosić będzie nazwę “dearMoon” i zorganizowana zostanie przez firmę SpaceX Elona Muska  w 2023 r. W planach jest okrążenie okrążenie Księżyca.

– To nie miało miejsca nigdy wcześniej. Zamierzamy minąć Księżyc i oczkujemy, że ludzie dotrą tak daleko, jak nikt inny wcześniej – skomentował Elon Musk, dyrektor generalny SpaceX.

Podróż trwać będzie łącznie 6 dni – 3 dni w każdą stronę. Na pokładzie zasiądzie od 10 do 12 członków załogi, w tym sam miliarder Yusaku Marezawa. Osiem miejsc zajmą osoby wyłonione przez miliardera. – Wykupiłem wszystkie miejsca na pokładzie, więc będzie to prywatna podróż – powiedział. Podróżnych w kosmos wyniesie rakieta Starship.

Pierwotnie miliarder miał zaprosić do udziału w wyprawie artystów z całego świata. Jak przyznał, jego plan ewoluował. – Stwierdziłem, że każda osoba, która robi w swoim życiu coś kreatywnego może być “artystą” – powiedział.

Kandydaci do lotu w kosmos muszą spełnić dwa główne kryteria. Nie jest jednak wymagana ponadprzeciętna sprawność fizyczna czy konkretne wykształcenie. Jak powiedział Maezawa kandydaci “powinni rozwijać swoją działalność tak, aby pomagać ludziom i całemu społeczeństwu”  oraz “powinni być gotowi do niesienia pomocy współtowarzyszom podróży, którzy mają podobne aspiracje”.

Rekrutacja podzielona została na pięć etapów. Chętni mogą zgłaszać się przez stronę dearmoon.earth.

Są chętni?

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!