Polska Wiadomości

Janusz Korwin-Mikke: “Kto nie che pracować, niech też i nie je”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com Janusz Korwin-Mikke od dziesiątek lat cierpliwie tłumaczy, dlaczego kapitalizm jest lepszy od socjalizmu. Polityk Konfederacji po raz kolejny popełnił wpis w tym temacie.

„Kapitalizm daje bogactwo! Gdyby socjalizm zapewniał krajowi większe bogactwo od kapitalizmu, to i tak trzeba być za kapitalizmem, bo jest to system uczciwy: ‚Kto nie chce pracować, niech też i nie je’ – nie ma wątpliwości najsłynniejszy w Polsce polityk ruchu wolnościowego.

Korwin-Mikke w krótkim wpisie przypomniał także, że socjalizm demoralizuje, a przyjmowanie czegokolwiek „za darmo” jedynie rozleniwia i na dłuższą metę doprowadzi do katastrofy.

„Socjalizm jest niemoralny. Dawanie czegokolwiek za darmo jest demoralizujące, a więc zgubne dla narodu. Głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym, niż pochwalanie rabunku i kradzieży!” – pisze w swoim stylu polityk.

„Jestem zwolennikiem kapitalizmu, a przy życiu trzyma mnie szczera nienawiść do socjalizmu i komunizmu. Amerykańska Cola o niebo lepsza niż sowiecki GuŁag!! Enjoy Capitalism” – zakończył Korwin-Mikke.

Podzielacie zdanie prezesa?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!