Wiadomości

Jakie to “projekty edukacyjne” wspierane są przez samorządy rządzone przez PO?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka.

Podczas debaty w parlamencie Czarnek odpowiadał na zarzuty i wskazał, jakie zakupy sfinansowano dla szkół w ramach programu jego resortu. Minister wyliczył też, na jakie projekty przeznaczają publiczne pieniądze miasta rządzone przez polityków Platformy Obywatelskiej i Lewicy. To m.in. rozpowszechnianie wiedzy na temat branży usług seksualnych i wystawa fotografii mężczyzn wcielających się w psy.

Ostatecznie za odwołaniem ministra edukacji i nauki głosowało 218 posłów, przeciw było 231, a jeden – Paweł Kukiz – wstrzymał się od głosu. Wśród tych, którzy stanęli w obronie Przemysława Czarnka byli posłowie PiS (224), Kukiz’15 (dwóch), Polskich Spraw (trzech) oraz dwóch niezrzeszonych – Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler. Odwołania ministra chciały KO (123), Lewica(43), PSL (24), Konfederacja (dziewięciu), Polska 2050 (sześciu), Porozumienie (czterech), Lewica Demokratyczna (trzech), Wolnościowcy (trzech) i trzech niezrzeszonych.

– Uwaga! Wiecie państwo, ile przeznaczyli prezydenci Platformy Obywatelskiej i Lewicy w kilkunastu miastach wojewódzkich w Polsce z pieniędzy publicznych tylko w 2022 r. – 1 mld 149 mln zł oni przeznaczyli na swoje fundacje, lewackie fundacje w dużej części – powiedział minister Czarnek, dodając, że gdyby prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z 313 mln zł połowę nie przeznaczył „na lewackie organizacje, tylko na podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli w Warszawie, to te podwyżki by były jeszcze o 5 proc. wyższe, a gdyby tych 313 mln zł na te lewackie organizacje nie przeznaczał, to podwyżki dla nauczycieli w Warszawie byłyby o 10 proc. wyższe”.

– Na co przeznacza się pieniądze z 1,149 mld zł tylko z 2022 r. w miastach zarządzanych przez PO? Projekt „córy – warszawskie siedlisko feministyczne” – 1 mln zł; projekt „walka z wykluczeniem, wieloletnia współpraca ze stałym finansowaniem” dla fundacji właścicieli sex shopów z akcesoriami dla gejów fetyszystów; rozpowszechnianie wiedzy na temat branży usług seksualnych i sytuacji pracownic i pracowników seksualnych w Polsce, uznanie pracy seksualnej za pracę, sprzeciwianie się jakiejkolwiek formie kryminalizacji pracy seksualnej – projekt za 1 mln zł pan prezydent miasta stołecznego Warszawy przeznaczył – wyliczał Czarnek.

Szef resortu edukacji zwrócił także uwagę na projekt „Męskie branie”, na który Warszawa przeznaczyła 3,7 mln zł – w tym na „spot reklamowy inscenizujący seks homoseksualny”. Wymienił też „społeczną instytucję kultury” prowadzoną przez „Krytykę Polityczną” za 5,7 mln zł.

/TVMN, TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!