Wiadomości

Jakie nowe obostrzenia planuje rząd? Rozważane są różne koncepcje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal polsatnews.pl poznał założenia i pomysły, jakie padały w ostatnich rozmowach między przedstawicielami rządu, wojewodami i samorządowcami. Na razie są to tylko rozważane koncepcje, a ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły (te są kwestią najbliższych godzin), to wiemy, co leży na stole, jeśli chodzi o kolejne etapy obostrzeń.

Najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostanie wprowadzony absolutny zakaz organizacji takich imprez jak wesela – nawet przy ograniczonej liczbie gości. Na posiedzeniu rządu zastanawiano się, czy takim zakazem objąć cały kraj, czy wyłącznie te części kraju, które pozostają w czerwonej strefie.

Prawdopodobnie zakaz takich imprez będzie dotyczył całej Polski. Rozważany jest też powrót do imprez masowych bez udziału publiczności, a więc wszystkie stadiony czy hale byłyby zamknięte dla kibiców.

Rządzący poważnie zastanawiają się także nad czasowym wyłączeniem targowisk. Przedsiębiorcom prowadzącym stoiska wypłacone zostałyby rekompensaty, które zapowiadał już minister rozwoju, technologii i pracy. Powrócić może też znaczące ograniczenie organizacji zgromadzeń i manifestacji – do dziesięciu osób.

Jednym z pomysłów rozważanych przez rząd jest również zamknięcie sklepów monopolowych (wyłącznie z alkoholem) od konkretnej godziny – nasz informator wskazywał na 19:00 – a także wyłączenie stref monopolowych ze stacji benzynowych po tej godzinie.

/Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!