Wiadomości

Jakich decyzji dot. obostrzeń można się spodziewać? Dziś zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś o godz. 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który będzie omawiał aktualną sytuację dotyczącą pandemii koronawirusa. Rzecznik rządu Piotr Müller nie wykluczył, że zapadną na nim decyzje dotyczące obostrzeń.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zbierze się w piątek o godz. 10. Zaznaczył, że w najbliższy weekend nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w obostrzeniach.

Jednocześnie, jak zapewnił, regionalizacja obostrzeń byłaby wprowadzana „z pewnym wyprzedzeniem”, aby podmioty gospodarcze mogłyby się do nich przygotować.

Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostały od poniedziałku zamknięte, dzieci z klas I-III powróciły do zdalnej nauki.

W pozostałych 15 województwach kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym; zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji.

Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego, obłożone może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!