Wiadomości

Jaka pogoda w sezonie wakacyjnym? IMGW: Czeka nas upalne lato

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

IMGW opublikował długoterminową prognozę pogody na lipiec, sierpień, wrzesień i październik 2022 r. Według synoptyków zbliżające się wakacje będą bardziej upalne niż w ostatnich latach.

Prognoza – lipiec 2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadu na lipiec 2022 r. – październik 2022 r.

Zgodnie z wyliczeniami Instytutu w lipcu w całym kraju czeka nas fala upałów; należy spodziewać się większych odstępstw od normy wieloletniej z lat 1991-2020, jeśli chodzi o temperaturę. IMGW wskazuje, że opady deszczu będą mieścić się w normie wieloletniej.

 

 

Prognoza – sierpień 2022

Gorąco ma być również w sierpniu. Według prognozy długoterminowej w tym miesiącu wysokie temperatury, wyższe od normy wieloletniej, wystąpią w południowej części Polski w województwach: wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim, śląskim i dolnośląskim.

Na północy możliwa temperatura w normie. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

 

 

Równie upalna ma być też końcówka wakacji. We wrześniu – zgodnie z przedstawionym przez IMGW modelem – w całym kraju temperatura będzie wyższa niż w ostatnich latach.

Jeśli chodzi o deszcz, tylko w północno wschodniej części kraju będzie go więcej. Na pozostałym obszarze możliwa suma w zakresie normy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!