Wiadomości

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chętni po ukończeniu 18. roku życia mogą już zgłosić się na szczepienie przeciwko COVID-19. Można to zrobić przez infolinię telefoniczną pod numerem 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl lub osobiście w punkcie szczepień. Oba systemy zdalne zostały uruchomione o północy z czwartku na piątek.

Pod numerem 989, pod którym można uzyskać informacje na temat programu szczepień, od piątku będzie można połączyć się z konsultantem, który zarejestruje pacjenta na szczepienie w konkretnym punkcie i konkretnym terminie.

Rejestracja jest też możliwa przez stronę pacjent.gov.pl. Oczywiście, jest także możliwość osobistego zapisania się w punkcie szczepień zwykle w naszym POZ, z którego skorzystamy.

Infolinia jest dostępna pod numerem 989 – dla dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych – 22-62-62-989.

Telefonujący zostanie uprzedzony o nagrywaniu i przetwarzaniu danych. Jeśli etap szczepień dla telefonującego już się rozpoczął, dzwoniący powinien wybrać 1, podać imię, nazwisko, PESEL i numer kontaktowy. Konsultant zaproponuje najbliższe możliwe daty szczepienia w najbliższym możliwym punkcie i zapisze na wybrany termin.

Po rozmowie rejestrujący się otrzyma wiadomość SMS z terminem i miejscem, w przeddzień szczepienia zostanie do niego wysłana wiadomość z przypomnieniem

E-rejestracja za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl wymaga profilu zaufanego.

Rejestrujący się będzie musiał potwierdzić dane i zaakceptować regulamin. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień w pobliżu adresu podanego na koncie pacjenta.

Gdyby komuś żaden z zaproponowanych terminów nie odpowiadał lub pacjent chciałby zmienić lokalizację, dogodne miejsce i czas będzie można wskazać przez wyszukiwarkę.

Także w tym przypadku po dokonaniu rezerwacji pacjent otrzyma SMS z datą i miejscem szczepienia, a w przeddzień dostanie tą samą drogą przypomnienie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!