Polska Wiadomości

Jak się okazuje w Polsce nawet Adolf Hitler może się zaszczepić…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal nczas.com okazuje się, że w Polsce Adolf Hitler posiada kod QR osoby w pełni zaszczepionej. Wygenerował go internauta, który oferuje, że za 300 dolarów może wystawić certyfikat szczepień dowolnej osobie.

W sieci dostępny jest ważny certyfikat covidowy wystawiony dla Adolfa Hitlera, urodzonego 1 stycznia 1930 roku. Do certyfikatu dołączony jest działający kod QR – ten, który w teorii jest nie do podrobienia, bo dzięki zastosowaniu kryptografii asymetrycznej prawidłowo podpisane certyfikaty wystawiać mogą tylko posiadacze odpowiednich kluczy prywatnych – czyli autoryzowane przez rząd podmioty.

Kod QR po zeskanowaniu pokazuje ujawnia informacje o tym, czy dana osoba jest zaszczepiona, jest ozdrowieńcem lub czy przeszła test na koronawirusa z negatywnym wynikiem.

Autor certyfikatu covidowego Adolfa Hitlera twierdzi, że za 300 dolarów może takich certyfikatów wystawić więcej. Certyfikat dla Hitlera stworzył dlatego, że inny internauta nie wierzył mu, że będzie potrafił zrobić coś takiego.

Z fejkowego certyfikatu dowiadujemy się, że był on wystawiony 24 października 2021 o 18:08:26 i jest ważny do 26 maja 2023. Hitler ostatnią ( i jedyną) dawkę szczepionki miał przyjąć 11 lipca 2021 i była to szczepionka AstraZeneca.

Najlepsze jest jednak to, że certyfikat Adolfa Hitlera będzie ważny jeszcze przez półtora roku, ponieważ nie przewidziano procedur odwoływania fałszywych certyfikatów, a to dlatego, że nie przewidziano fałszywych certyfikatów.

Co ciekawe nie tylko Polakom udało się stworzyć certyfikat covidowy Adolfa Hitlera. Niemiecki dyktator został uznany za zaszczepionego również we Francji.

Francuska wersja również posiada działający kod QR, który w teorii jest przecież niemożliwy do podrobienia.

Nieźle…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!