Polska Świat Wiadomości

Jak się okazuje ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych nie będzie obowiązywał wszystkich Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz, ale nie wszyscy. Okazuje się, że przepisy wskazują osoby, które mogą zapomnieć o szybkiej podróży za ocean. Wszystko to przez wcześniejsze podróże.

Przypomnijmy, w piątek, 4 października prezydent Donald Trump ogłosił przełomową dla Polaków decyzję. Nasz kraj w najbliższym czasie ma przystąpić do Visa Waiver Program. Oznacza to, że obywatele Polski będą mogli podróżować do 50 stanów USA wyłącznie na podstawie paszportu.

Warto jednak zauważyć, że przepis ten nie dotyczy wszystkich Polaków. Są bowiem przepisy, które jasno wskazują, kto nadal będzie musiał starać się o wizę, a ich lista wcale nie jest krótka. Chodzi tu przede wszystkim o podróże, które odbyliśmy po 1 marca 2011 roku.

Jeśli w tym czasie udaliśmy się do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu to z automatu uniemożliwia nam skorzystanie z ruchu bezwizowego. W takim przypadku obowiązują nas dotychczasowe przepisy. Wyjątek stanowią jedynie podróże w celach dyplomatycznych lub wojskowych w służbie państwa objętego programem bezwizowym.

Warto również przypomnieć, że sam fakt posiadania paszportu nie zapewnia nam pewności co do bezproblemowej wizyty w USA. Na lotnisku lub w porcie wciąż ostateczna decyzja o wpuszczeniu na teren Stanów będzie należała do sprawdzającego nasze paszporty oficera służby imigracyjnej USA. Jeśli w jakiś sposób wydamy się „podejrzani” istnieje możliwość zakazu wjazdu.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!