Europa Polska Wiadomości

Jak się okazuje Parlamentowi Europejskiemu przeszkadza Józef Piłsudski…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal tysol.pl w siedzibie PE w Strasburgu odbyło się otwarcie wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II zorganizowanej przez Stałe Przedstawicielstwo RP w Brukseli we współpracy z delegacją PiS w PE. Wydarzenie otworzył Ryszard Legutko, współprzewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Otwarciu towarzyszyły kontrowersje związane z brakiem zgody na prezentację wystawy w kształcie zaplanowanym przez organizatorów. Wystawa miała być podzielona na dwie części – pierwszą poświęconą Janowi Pawłowi II, a drugą – Józefowi Piłsudskiemu, która jednakże nie mogła zostać pokazana.„Niestety, Parlament Europejski zdecydował o zablokowaniu wystawy o Józefie Piłsudskim. W ten sposób Parlament Europejski zdecydował się uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, cenzurując wystawę o Piłsudskim. Jest to rzecz absolutnie bulwersująca i nie zostanie zapomniana” – powiedział Ryszard Legutko.

Naprawdę jest niezwykle ciekawe cóż to zrodziło się w głowach brukselskich urzędników, którzy postanowili ocenzurować polskiego marszałka. Może maczała w tym palce nasza “totalna opozycja”? Piszcze w komentarzach co myślicie o tej sprawie.

Źrodło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!