Wiadomości

Jadowity pająk w bananach w warszawskim sklepie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W jednym z warszawskich sklepów na Mokotowie klientka dokonała niebezpiecznego odkrycia. Gdy sięgała na półkę po banany, zobaczyła pająka, prawdopodobnie wałęsaka brazylijskiego, jednego z najbardziej jadowitych pająków na Ziemi. – Zdarzają się historie, że z transportem przywożone są do Polski egzotyczne zwierzęta – ostrzega Jerzy Jabraszko z Referatu Prasowego Straży Miejskiej w Warszawie.

Na profilu facebookowym jednej z mieszkanek warszawskiego Mokotowa pojawił się niepokojący wpis. Jego autorka twierdzi, że gdy w środę wieczorem w jednym ze sklepów jej dzielnicy robiła zakupy, między owocami zobaczyła egzotycznego pająka.

– Tak absurdalnie wielki, że wydał mi się niemożliwy, mruknęłam więc „ojej”, odłożyłam pająka z bananem na miejsce i poszłam dalej – relacjonuje kobieta.

Gdy wróciła do domu, w internecie dowiedziała się, jaki to mógł być pająk. Według niej to wałęsak brazylijski, jeden z najbardziej jadowitych pająków na Ziemi.

Według jej relacji, gdy zobaczyła pająka, poinformowała o tym ekspedientkę sklepu, ta jednak miała sprawę zbagatelizować. – Ja wiem, że jest, ale co mam zrobić? Chyba nie pójdę i nie wyjmę, prawda? – miała jej powiedzieć ekspedientka.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!