Wiadomości

Jacek Piekara: Różni idioci serio myśleli, że oni w UE są tacy hojni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pisarz Jacek Piekara skomentował raport dotyczący ekonomicznego bilansu członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Raport ten zaprezentował w poniedziałek europoseł Patryk Jaki wraz z autorami dokumentu: prof. Krysiakiem oraz prof. Grossem.

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi podczas konferencji w okresie 2004-2020 Polska otrzymała netto z Unii Europejskiej ok 593 mld złotych. W tym samym okresie bilans kwot wytransferowanych z Polski przez zachodnie firmy do zysków polskich przedsiębiorstw w UE wyniósł minus 981 mld złotych.

Łącznie od momentu wejścia do UE Polska straciła 535 mld złotych. – Dostęp do rynku, aktywa, drogi, zakłady pracy, klienci to cały potencjał, do którego dostęp dajemy firmom z Unii Europejskiej. To potencjał, aktywa zdolne do generowania przepływów [finansowych – przyp. red.]. W skali roku ta kwota przepływów, które uzyskiwaliśmy była mniejsza średniorocznie o 23 miliardy – powiedział prof. Krysiak.

Polska traci finansowo na członkostwie w UE? – w Sejmie zaprezentowano raport za lata 2004 – 2020

Do tych doniesień odniósł się w mediach społecznościowych popularny pisarz Jacek Piekara.

“Wiele osób zawsze miało silne przekonanie, że UE zaprosiła Polskę, by wydoić Polaków jak stary wampir wysysa młodych wieśniaków (licencja: Rafał Ziemkiewicz). A różni idioci serio myśleli, że oni w UE są tacy hojni i bezinteresowni i z miłości do nas obrzucą nas kasą i różami…” – napisał Piekara na Twitterze.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!