Wiadomości

Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku w Londynie pod zarzutem szerzenia mowy nienawiści

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jacek Międlar, były ksiądz Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, został zatrzymany na lotnisku Stansted w Londynie przez brytyjską straż graniczną (UK Border Agency). Jacek Międlar przyleciał do Wielkiej Brytanii na wywiad z polonijnym portalem Nowy Polski Show.

Informację o zatrzymaniu Międlara przez brytyjskie służby przekazał dziennikarz portalu – Piotr Szlachtowicz. Opis sytuacji udostępnił następnie na Facebooku dziennikarz śledczy i pisarz Wojciech Sumliński:

Ksiądz Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku w Londynie
Jak poinformował mnie Piotr Szlachtowicz z portalu „Nowy Polski Show” prosząc o rozpropagowanie poniższej informacji, dziś rano na lotnisku Stansted w Londynie został zatrzymany ksiądz Jacek Międlar. Ksiądz przyjechał do Wielkiej Brytanii na zaproszenie miejscowej polonii oraz brytyjskich organizacji protestujących przeciwko specyficznie pojmowanej „poprawności” polegającej na wyciszaniu i blokowaniu opinii publicznej dostępu do informacji o muzułmańskich gwałtach na brytyjskich dzieciach. Miał wygłosić wykłady poświęcone tematyce wolności i jej granic w kilku angielskich miastach, m.in. w okolicach Birmingham. Według informacji wstępnych ksiądz został zatrzymany przez Border Force pod zarzutem „mowy nienawiści”. Na razie nie ma informacji o toku dalszego, przyjętego przez brytyjskie władze, postępowania wobec księdza Jacka Międlara.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!