Wiadomości

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Znamy następcę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko powołała Mateusza Matyszkowicza – dowiedział się portal i.pl

“RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs” – napisał na Twitterze członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. Wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska miał złożyć prezes Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji. Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP. W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.

W rozmowie z portalem Onet.pl odwołanie dotychczasowego szefa TVP potwierdził prezes Rady Mediów Narodowych (RMN) Krzysztof Czabański. W głosowaniu “za” byli wszyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!