Świat Wiadomości

Izraelskie lotnictwo ostrzelało Strefę Gazy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal polsatnews.pl izraelskie lotnictwo zaatakowało w niedzielę nad ranem bazy radykalnego palestyńskiego Hamasu sprawującego rządy w Strefie Gazy. Była to odpowiedź na wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium izraelskiego z tej Strefy.

Według źródeł w palestyńskich służbach ratunkowych jedna osoba, 27-letni Palestyńczyk, poniósł śmierć.

Źródła Hamasu podały, że jeden z samolotów izraelskich został ostrzelany.

Atak potwierdził rzecznik armii izraelskiej, który oświadczył, że atakowane były “liczne cele terrorystów z Hamasu, w tym baza morska, kompleks wojskowy i fabryka broni”.

W późniejszych godzinach – według strony izraelskiej – ze Strefy Gazy wystrzelono kolejnych kilka rakiet. Brak informacji o ofiarach lub stratach

Od marca 2008 r. terytorium Strefy Gazy, kontrolowane przez islamistyczny Hamas, w rejonie wzdłuż izraelskiego ogrodzenia granicznego, jest sceną cotygodniowych protestów, którym zwykle towarzyszy przemoc.

Demonstranci domagają się w szczególności zniesienia ścisłej izraelskiej blokady nałożonej na Strefę ponad 10 lat temu.

Od tego czasu co najmniej 301 Palestyńczyków zginęło w wyniku izraelskiego ostrzału w Gazie, przy czym w zdecydowanej większości podczas starć, które zwykle wywiązują się w czasie demonstracji wzdłuż granicy. Inni Palestyńczycy zginęli w wyniku izraelskich ataków w odwecie za wrogie działania dokonywane z terytorium tej palestyńskiej enklawy.

Co wy na to?

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!