Wiadomości

Izraelski portal pisze o „polskim obozie śmierci w Treblince”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Anglojęzyczny portal izraelski „Behind the News” pisze o „polskim obozie śmierci” w Treblince. Serwis użył tego wyrażenia w informacji o podróży grupy izraelskich policjantów, którzy mieli poznawać historię Holocaustu. Sformułowanie wzbudziło ostre protesty internautów.

„Świadkowie w mundurach: 180 izraelskich policjantów uformowało w polskim obozie śmierci gwiazdę Dawida” – takimi słowami portal informuje o wycieczce izraelskich funkcjonariuszy do Treblinki.

„Delegacje »świadków w mundurach«, zwiedzających obozy koncentracyjne i obozy śmierci, getta i miejsca związane z wyniszczoną społecznością europejskich Żydów, są poprzedzone szerokim studium i przygotowaniami, których elementem jest wizyta w Yad Vashem” – czytamy na portalu.

Serwis dodaje, że uczestnicy delegacji poznają historię Żydów ze szczególnym uwzględnieniem Holocaustu, a każdej grupie towarzyszy ocalony z zagłady.

„Podczas wizyty w polskim obozie śmierci w Treblince funkcjonariusze stworzyli żywą gwiazdę Dawida ku czci milionów pomordowanych” – informuje medium.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!