Wiadomości

Izraelski portal pisze o antysemickim ataku w Warszawie, tyle że niczego takiego nie było

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stołeczna policja zdementowała doniesienia portalu Times of Israel o rzekomym ataku dwóch Polaków na wycieczkę z Izraela. W wyniku tego zdarzenia miało dojść do postrzelenia. „Nie było żadnego postrzału. Nikt nie próbował dostać się do żadnego autokaru” – napisała policja na Twitterze. Zaznaczono, że doszło do sprzeczki, jednak na miejscu „nie było żadnej zagranicznej wycieczki studenckiej ani innych cudzoziemców”.

Portal Times of Israel poinformował, że dwóch pijanych Polaków próbowało wtargnąć w Warszawie do autobusu, na pokładzie którego była grupa izraelskich studentów. Do zdarzenia miało dojść przed hotelem Novotel Warszawa Centrum. Na portalu można przeczytać także, że osoba ochraniająca wycieczkę postrzeliła jednego z mężczyzn, który miał trzymać w ręku nóż.

Stołeczna policja szybko jednak zdementowała te doniesienia.

„Nie było żadnego postrzału. Nikt nie próbował dostać się do żadnego autokaru. Zdarzenie, jak wynika z dotychczasowych ustaleń i informacji przekazanych przez wspominanego w tekście ochroniarza (notabene Polaka) nie ma żadnych związków z antysemityzmem, ani nacjonalizmem” – napisała policja na Twitterze.

Dodano również, że „nietrzeźwy mężczyzna, który w tym zdarzeniu – sprzeczce uczestniczył, trafił do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. W czasie zdarzenia, w tym miejscu nie było żadnej zagranicznej wycieczki studenckiej ani innych cudzoziemców”.

„Z relacji wymienionego w tekście ochroniarza wynika, że w czasie zajścia nie padły żadne słowa o charakterze antysemickim. Podkreślamy jeszcze raz, że nikt nie strzelał. Nie mamy także żadnych informacji, aby ktokolwiek miał odnieść w tym zajściu obrażenia” – podkreśliła policja.

Po kilku godzinach od publikacji artykuł został usunięty ze strony Times of Israel.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!