Wiadomości

Izraelski minister do francuskich Żydów: „uciekajcie z Francji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister obrony Izraela, Awigdor Lieberman, zaapelował do Żydów we Francji, by opuścili ten kraj, który „nie jest ich ziemią”. Porównał też mającą się odbyć w Paryżu konferencję w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie do procesu Dreyfusa.

 

Odniósł się w ten sposób do planowanej na 15 stycznia konferencji, organizowanej przez Francję. Mają w niej wziąć udział przedstawiciele ok. 70 państw, lecz odbędzie się ona bez udziału Izraelczyków i Palestyńczyków. Celem konferencji ma być potwierdzenie poparcia wspólnoty międzynarodowej dla rozwiązania polegającego na istnieniu dwóch państw – izraelskiego i palestyńskiego.

 

– To nie konferencja pokojowa, lecz sąd nad państwem Izrael – powiedział Lieberman na spotkaniu deputowanych ze swej partii Nasz Dom Izrael (IB). – To nowa wersja procesu Dreyfusa, gdzie państwo Izrael i naród żydowski zasiada na ławie oskarżonych – zaznaczył minister obrony.

 

/wp.pl/

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!