Wiadomości

Izraelski MEN wprowadzi obowiązkowe zajęcia z “polskiego antysemityzmu” dla uczestników wycieczek do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister Edukacji Izraela Naftali Bennett zapowiedział, że wprowadzi nowy blok zajęć obowiązkowych na wycieczkach szkolnych do Polski. Ma on informować o „roli Polaków w Holocauście” – informuje Polsat News.

Do obowiązkowych zajęć dla przewodników wycieczek szkolnych do Polski ma zostać wprowadzony moduł o tym, jak Polacy traktowali Żydów – przed, po i w trakcie II Wojny Światowej. Jak informuje serwis Ynet News, w programie zajęć mają się znaleźć wzmianki o polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, ale przede wszystkim mają się one skupiać na „szerokiej współpracy Polaków z Nazistami, donoszeniu na Żydów, wydawaniu ich i mordowaniu”.
 
To, czego się nauczą przewodnicy ma być wykorzystywane podczas odwiedzin miejsc związanych z Holocaustem i pogromami na ziemiach polskich. Do tej pory w materiałach naukowych dla nich było dużo informacji o relacjach polsko-żydowskich, ale nie było wymagane skupianie się na bezpośrednim zaangażowaniu Polaków w zabijanie Żydów.

W tym miejscu należy zadać sobie pytanie, czy Polska powinna wpuszczać do naszego kraju wycieczki tak zindoktrynowanej, wręcz na modłę nazistowską, izraelskiej młodzieży. Stosunek Żydów, a szczególnie żydowskich elit do Polaków coraz bardziej przypomina bowiem stosunek niemieckich nazistów do Żydów.

/Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!