Świat Wiadomości

Izrael znów wprowadza obostrzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal emdianarodowe.com ponowne wprowadzenie zielonych przepustek przez izraelski rząd zwiastuje upadek tamtejszej strategi walki z epidemią koronawirusa, Izraelczycy, aby uczestniczyć w imprezach powyżej 100 osób lub korzystać z restauracji, będą musieli poświadczyć o zaszczepieniu, ozdrowieniu lub pokazać negatywny wynik testu wykonanego 72 godziny wcześniej.

Izraelskie ministerstwo zdrowia informuje, że według obecnych statystyk około 3 procent zaszczepionych osób, które zachorowały na COVID-19, przenosiły koronawirusa na 2-3 inne osoby podczas koncertów, w restauracjach, czy też na siłowniach. Natomiast z przeprowadzonych badań wynika, że 80 procent zaszczepionych, którzy zachorowali na koronawirusa, nie zakażała innych osób podczas spotkań w miejscach publicznych.

Kolejne 10 proc. przeniosło koronawirusa na jedną inną osobę w tych miejscach, a 3 proc. zainfekowało dwie lub trzy inne – dla pozostałych 7 proc. nie jest jasne, czy były odpowiedzialne za zainfekowanie innych. Raport nie zawierał szczegółowych informacji o tym, ile osób zostało zarażonych przez niezaszczepione osoby.

Decyzja o publikacji danych została podjęta po tym jak rząd przywrócił w czwartek tzw. zielone przepustki, ograniczającej frekwencję na dużych imprezach do osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub tych, którzy przedstawili ważny negatywny wynik testu.

Ograniczenia nałożone przez izraelskie władze wejdą w życie od 29 lipca. Będą one dotyczyły zarówno imprez organizowanych w pomieszczeniach oraz w plenerze z udziałem ponad 100 osób. Szczepionkowe dowody lub też informacje o przebytej chorobie, czy też negatywne wyniki testów sprzed 72 godzin, będą obowiązywały Izraelczyków powyżej 12 roku życia. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości rząd wprowadzi podobne wymogi dla dzieci poniżej 121 roku życia.

Władze podały, że zielona przepustka zostanie przywrócona również na imprezach sportowych, w siłowniach, restauracjach, konferencjach, atrakcjach turystycznych i w domach kultury, jednocześnie podkreślono, że na spotkaniach nie będzie limitów osobowych.

Co wy na to?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!