Wiadomości

Izrael stał się schronieniem dla wielu pedofilów z USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com, powołując się na ustaleniach „Times of Israel”, wielu pedofilów żydowskiego pochodzenia oskarżonych o takie czyny w USA schroniło się w Izraelu. Wynikać ma to z analizy Jewish Community Watch.

Na tej liście jest ponad 60 osób oskarżonych o wykorzystywanie seksualne dzieci, które uciekły do Izraela od roku 2014. Repatriacja w takich przypadkach jest bardzo trudna. Gazeta powołuje się na śledztwo i informacje uzyskane przez amerykański kanał telewizyjny CBS News, który cytuje badania Jewish Community Watch.

Jewish Community Watch rozpoczął śledzenie oskarżonych pedofilów w 2014 roku. Zidentyfikował w sumie ponad 60 osób, które uciekły przed karą ze Stanów Zjednoczonych do Izraela. Organizacja podaje, że ta liczba może być znacznie większa.

Większość zidentyfikowanych przypadków miała miejsce zarówno w modernistycznych jak i ultraortodoksyjnych społecznościach żydowskich w Stanach Zjednoczonych. „To, co dzieje się w Kościele katolickim na całym świecie, dzieje się także w naszej społeczności” – powiedział CBS News założyciel Jewish Community Watch, Meyer Seewald.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!