Wiadomości

Izrael przeprowadził zmasowany atak na pozycje wojsk syryjskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izraelska armia poinformowała, że przeprowadziła atak, którego celem były dwie baterie artylerii i jedna przeciwlotnicza bateria rakietowa w Syrii, podkreślając, że była to odpowiedź na ostrzał Wzgórz Golan przeprowadzony z terytorium Syrii.

Atak powietrzny na pozycje syryjskich wojsk rządowych został przeprowadzony dzisiejszej nocy, po tym gdy Izraelczycy zaobserwowali odpalenie dwóch rakiet w kierunku góry Hermon leżącej na okupowanych przez nich Wzgórzach Golan.

– Izraelskie samoloty bojowe i śmigłowce zaatakowały kilka celów wojskowych należących do armii syryjskiej, w tym dwie baterie artyleryjskie, kilka stanowisk obserwacyjnych i rozpoznawczych na Wzgórzach Golan oraz baterię obrony przeciwlotniczej SA-2 – podała w opublikowanym komunikacie izraelska armia.

SA-2 to zachodnie oznaczenie sowieckich rakietowych zestawów przeciwlotniczych S-75.

Izraelska armia ostrzegła nadto, że uważa władze syryjskie za odpowiedzialne za wszelkie agresywne działania z terytorium tego kraju i że będzie „działać zdecydowanie” w takich sytuacjach.

Atak został przeprowadzony o godz. 4.10, przy czym atakowano pozycje syryjskie w rejonie miasta Al-Kunajtira, znajdującego się w odległości 40 km na południe od Damaszku. Według syryjskiej agencji SANA, w ataku śmierć poniosło trzech żołnierzy syryjskich, a kolejnych siedmiu zostało rannych.

Czytaj też:

Izrael twierdzi, że z terytorium Syrii w kierunku Wzgórz Golan odpalono rakiety

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!