Wiadomości

IZERA – nowa marka polskich samochodów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

IZERA – tak będą nazywać się polskie samochody elektryczne produkowane przez ElectroMobility Poland. Podczas oficjalnej premiery dwóch prototypów zaprezentowano nową markę, logo i hasło: „milion powodów, by jechać dalej”. Inspiracją była rzeka płynąca w górach Izerskich na Dolnym Śląsku. Wybrano ją spośród kilkunastu propozycji – czytamy na portalu Business Insider.

– Źródło inspiracji znaleźliśmy w południowo-zachodnim zakątku Polski. W górach Izerskich, na pograniczu Polski i Czech wypływa rzeka o tej nazwie, która po 164 km wpływa do Łaby, a finalnie na terenie Niemiec uchodzi do Morza Północnego. Ten transgraniczny charakter odpowiada naszym ambicjom. Izera chce przekraczać granice – tłumaczył Paweł Tomaszek, dyrektor ds. komunikacji i rozwoju biznesu w ElectroMobility Poland, podczas premiery.

Tłumaczył, że góry Izerskie są łagodniejsze niż Karkonosze, co ma podkreślać familijny i dostępny charakter samochodów, a równocześnie odrębność i własny charakter. – W górach Izerskich zlokalizowany jest park ciemnego nieba, miejsce absolutnie wyjątkowe, w którym niebo jest niemal 40-krotnie ciemniejsze niż w centrach miast. Dzięki temu gwiazdy są niemal na wyciągnięcie ręki, część z nich jest widoczna niemal wyłącznie z tego miejsca – dodał podczas prezentacji.

Na początku premiery przedstawiono nie tylko nazwę, ale i logo nowej marki, które będzie widoczne m.in. w pasie przednim samochodu i na kierownicy każdego modelu. Tu inspiracje dla projektantów były trzy: heksagon, diament i kompas.

– Wpisaliśmy logotyp w heksagon, bo to symbol, który kojarzy się z technologią, a w naturze występuje w plastrach miodu. Z kolei diament pomiędzy dłońmi symbolizuje troskę o coś drogocennego. I wreszcie kompas, czyli urządzenie nawigacyjne, wyznaczające drogę. Izera wpisuje się w drogę wyznaczoną dla współczesnej motoryzacji, czyli elektromobilność – wyjaśniał Tomaszek.

/businessinsider.com.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!