Kibice Polska Wiadomości

IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najbliższą sobotę odbędzie się IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Tegorocznym tematem przewodnim pielgrzymki będzie 75. rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych oraz męczeńskiej śmierci błogosławionej “Poznańskiej Piątki”, czyli wychowanków salezjańskiego oratorium oraz żołnierzy Narodowej Organizacji Bojowej.


Pielgrzymka rozpocznie się uroczystą mszą św. w kaplicy cudownego obrazu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podczas niej zostaną poświęcone kibicowskie flagi. Po mszy św. w sali o. Kordeckiego odbędzie się spotkanie z dr. Jarosławem Szarakiem, który pełni funkcję prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Omówione na nim zostaną wyzwania, jakie stoją przed IPN. Po godzinie 16:30 odbędzie się prezentacja transparentów i flag klubowych na jasnogórskich wałach oraz zostanie zaprezentowana okolicznościowa oprawa, za którą w tym roku odpowiadają kibice Jagiellonii Białystok. O 17:00 zostanie wyemitowany film “Po drugiej stronie życia”, który jest świadectwem jednego z fanatyjów Lechii Gdańsk – Andrzeja Duffeka.


Plan IX Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę:
12:00 – msza św. w kaplicy cudownego obrazu NMP Królowej Polski
14:00 – spotkanie z prezesem IPN dr. Jarosławem Szarakiem “Współczesne wyzwania stojące przed Instytutem Pamięci Narodowej”
16:30 – prezentacja patriotycznych transparentów na jasnogórskich wałach
17:00 – projekcja filmu “Po drugiej stronie życia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!