Wiadomości

Zamachowiec krzyczał “Allahu Akbar!” – zginęły co najmniej dwie osoby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Uzbrojony bandyta wziął zakładników w supermarkecie – podają media we Francji. Po kilkudziesięciu minutach islamista uwolnił wszystkie przetrzymywane osoby – podał burmistrz miasteczka Trebes. W supermarkecie został tylko napastnik i policjant. Wiadomo, że dwie osoby są poszkodowane. Później podano o co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych. 12 osób jest podobno rannych.

Uzbrojony napastnik wziął w piątek zakładników w supermarkecie w gminie Trebes, w departamencie Aude na południu Francji. Według wstępnych informacji policji mężczyzna wszedł do supermarketu około godz. 11.15, a następnie usłyszano strzały.

Zamachowiec twierdzi, że należy do Państwa Islamskiego (IS). Na miejscu trwa szeroko zakrojona operacja policyjna. Jeden funkcjonariusz z oddziału prewencji został ciężko ranny.

Zanim napastnik wziął zakładników, doszło do wymiany ognia z dwoma policjantami – informuje na swych stronach internetowych telewizja France3.

Francuskie media podały, że napastnik, który zamknął się w supermarkecie miał “wielu zakładników”.

Resort spraw wewnętrznych Francji potwierdził, że w Trebes prowadzona jest operacja policyjna, ale nie podał żadnych szczegółów.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!