Felietony

ISIS przejmuje coraz to kolejne terytoria Nigru, Nigerii i Czadu /filmy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Afrykański odłam ISIS staje się coraz większym zagrożeniem dla coraz większej liczby państw, zwłaszcza w Nigrze, Nigerii i Czadzie jego wpływy zdają się szybko rosnąć. W ciągu ostatnich kilku miesięcy jej formacje wojskowe zwiększyły swoją aktywność w regionie i zadały szereg bolesnych ciosów siłom lokalnym zwalczającym zagrożenie terrorystyczne.

W styczniu skrzydło medialne ISIS w Afryce opublikowało kilka filmów pokazujących działalność ISIS w rejonie jeziora Czad, na granicy Nigerii, Nigru i Czadu. Opublikowane materiały wskazują na niski poziom wyszkolenia bojowego członków ISIS, ale zarazem ujawniają ich szaleńczą odwagę podczas starć. Jednocześnie obnażają one brak motywacji, demoralizację i brak ducha bojowego sił rządowych, które rzekomo zostały wyszkolone do zwalczania terrorystów.

W lutym grupa terrorystyczna opublikowała kolejny film z Afryki. Pokazuje ostatnie operacje terrorystów na obszarach Karito, Ghajram i Marti w stanie Borno w północno-wschodniej Nigerii. Film świadczy, że zdemoralizowane siły nigeryjskiego rządu mają poważne trudności w przeciwdziałaniu atakom grup mobilnych terrorystów ISIS. Jednocześnie członkowie ISIS poddani praniu mózgu nadal wykazują niski poziom szkolenia, ale i dużą odwagę. Bojownicy ISIS dysponują dużą ilością sprzętu, w tym także pancernego, zdobytego w toku walk z siłami rządowymi.

***

***

***

***

***

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!