Wiadomości

ISIS o krwawych zamachach na Sri Lance

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwo Islamskie wydało trzy oświadczenia oraz opublikowało film, w których bierze na siebie odpowiedzialność za zamachy bombowe na Sri Lance w niedzielę wielkanocną.

Pierwsze, zwięzłe oświadczenie Amaq News Agency, nie zawierało żadnych szczegółów na temat operacji, mówiąc jedynie, że „źródło” bezpieczeństwa poinformowało grupę medialną Kalifatu, że „bojownicy” Kalifatu przeprowadzili ataki.

Oto to oświadczenie:

https://www.longwarjournal.org/wp-content/uploads/2019/04/19-04-23-IS-Amaq-News-claims-Sir-Lanka-attacks.jpg?fbclid=IwAR2MySGtjvK-Tl4AeFkBCjKq2XWYgFOyD2X1oDPSW1KA6uykI74OX9HGdQY

Państwo Islamskie wydało następnie dłuższe oświadczenie, mówiące, że 1000 osób zostało zabitych lub rannych w zorganizowanym ataku. W oświadczeniu tym podkreślono fakt, że to chrześcijanie byli zamierzonym celem ataku, ponieważ są oni w stanie wojny z Abu Bakr al-Baghdadim.

https://www.longwarjournal.org/wp-content/uploads/2019/04/19-04-23-IS-claims-1000-people-killed-or-wounded-in-Sri-Lanka-attacks.jpg

Następnie Amaq News wydał trzecie oświadczenie, które zawierało między innymi zdjęcie ośmiu sprawców zamachów stojących na tle flagi.

Amaq opublikował nadto film pokazujący ośmiu sprawców, pod wodzą Hashima, przysięgających wierność Abu Bakr al-Baghdadiemu przed dokonaniem ataku terrorystycznego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!